Key Market

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

facebook ile bağlan

1 Kg Reis Pilavlık Bulgur ve 2.5 Kg Reis Köftelik Kısırlık Bulgur

Ürün yorumu yok
Aynı Gün Kargo   ( 16:00 kadar alınan ürünler için geçerlidir. )

155,09
Havale ile %2 indirim
| Tüm Ödeme Seçenekleri |
ÜRÜN GEÇİCİ OLARAK TEMİN EDİLEMEMEKTEDİR
           
Ürün Kodu 143814361
Stok Kodu 1BP-2,5KB
Ürün Durumu YENİ
Ürünü Paylaşın
Pinterest Linkedin
    Benzer Ürünler

 Reis Lezzet İkilisi: 1 KG Reis Pilavlık Bulgur ve 2.5 KG Reis Köftelik Kısırlık Bulgur

 

Reis Bulgur, Türk mutfağı için önemli bir temel gıda maddesidir ve birçok yemekte ana malzeme olarak kullanılır. Bulgur pilavı, mercimekli bulgur köftesi, tarhana çorbası, içli köfte ve kısır gibi birçok yemek bulgur kullanılarak yapılır. Bulgur, hem besleyici hem de lezzetli bir gıda olduğu için Türk mutfağındaki birçok yemek için önemli bir bileşendir.

 

NET AĞIRLIK: Reis Pilavlık Bulgur ve Reis Köftelik Kısırlık Bulgur ürünlerimiz net 1 Kilogram pilavlık bulgur ve 2500 Gram köftelik kısırlık bulgurdur ve ürünlerimizin gönderimi görselde gözüken kendi paketleri içerisinde yapılmaktadır.

ALERJEN MADDE: Buğday glüteni içerir.

MUHAFAZA ŞARTLARI: Ürünlerimizi bez torbada serin ve rutubetsiz yerde, güneş ışığından koruyarak saklayınız. Kullanmadan önce gözden geçiriniz.

100 GR İÇİN BESİN ÖĞELERİ:

Reis Pilavlık Bulgurun 100 gramında ise  (100 gram 1 bardağa eşittir.) 340 gram kalori, 70 gram karbonhidrat, 7 gram diyetik lif, 1 gram şeker, 0,5 gram yağ, 0,14 gram doymuş yağ, 10 gram protein bulunmaktadır.

 

Reis Köftelik, Kısırlık Bulgurun ise 100 gramında (100 gram 1 bardağa eşittir.) 314 gram kalori, 67,40 gram karbonhidrat, 0,83 gram yağ, 9,6 gram protein bulunmaktadır.

Reis köftelik kısırlık bulgur, ince öğütülmüş durum buğdayından yapılan bir bulgur türüdür. Buğdayın en dış kabuğu çıkarıldıktan sonra buharlaştırılarak işlenir ve daha sonra öğütülür. Bu işlem sonucunda, beyaz renkli, taneleri ufak ve yuvarlak şekilli bir bulgur elde edilir. Reis köftelik bulgur, adından da anlaşılacağı gibi özellikle köfte yapımında kullanılır. Sıcak su veya et suyu ile ıslatıldığında hızlı bir şekilde şişen yapısı, köftelerin hazırlanmasını kolaylaştırır. Ayrıca salatalarda, çorbalar da ve pilavların içerisinde de kullanılabilir.

Reis Pilavlık bulgur ise, orta öğütülmüş durum buğdayından yapılan bir bulgur türüdür. Buğdayın kabuğu önce kırılır ve daha sonra suyla yıkanarak işlenir. Daha sonra, özel bir makinede öğütülerek ince taneli pilavlık bulgur elde edilir. Pilavlık bulgur, pilav yapımında sıklıkla kullanılır. Su ile pişirilerek lezzetli bir pilav elde edilebilir. Ayrıca salatalarda, çorbalar da ve diğer yemeklerde de kullanılabilir.

Her iki bulgur türü de sağlıklı bir besindir. İçerisinde yüksek oranda lif, protein ve mineral bulunur. Ayrıca, düşük yağ ve kalori içeriği ile de sağlıklı bir diyetin önemli bir parçası olabilirler.

 

 

 

1148

whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?